Akt zawierzenia

Podczas uroczystości dokonano uroczystego zawierzenia Maryi Wspomożycielce Miasta Rumi i jego mieszkańców


Pani i Królowo nasza! Potężna Wspomożycielko Wiernych! Pomni na tradycję narodu polskiego stajemy dzisiaj przed Tobą, w obliczu Boga Wszechmogącego w Trójcy Świętej Jedynego. Zawierzamy Tobie Miasto Rumię, wszystkich jej mieszkańców, którzy tu mieszkali, mieszkają i będą mieszkać.

Zawierzamy siebie samych, wszystkie rodziny i parafie.

Opiekunko rodzin – Uproś Twego Syna, aby w naszych rodzinach panowała miłość i zgoda. Chroń je od rozwodów, niewierności, nałogów. Wypraszaj moce Ducha Świętego, które pozwolą odpowiedzialnie i z miłością strzec daru powierzonego im życia i wychowywać swe dzieci w duchu najcenniejszych wartości religijnych i narodowych.

Zawierzamy Ci dzieci i młodzież – chroń je przed destrukcyjnym wpływem ateizacji i liberalizmu. Uchroń młode serca i dusze przed falą zepsucia i zgorszenia. Spraw, aby ochoczo i wytrwale podejmowali swoje obowiązki jako dzieci i uczniowie kochający Kościół i naszą Ojczyznę.

Maryjo, zawierzamy Ci osoby starsze, chore, samotne, cierpiące i bezrobotne. Tych wszystkich, którzy żyją w niedostatku i ubóstwie. Swoją Matczyną opieką otaczaj bezdomnych. Spraw, aby obdarzani miłością doświadczali nieustannej pomocy.

Wyjednaj Maryjo u Swego Syna wyzwolenie, tym którzy zmagają się z alkoholizmem, narkomanią i innych zniewalającymi człowieka nałogami.

Strzeż nasze miasto i nas samych od wszelkich kataklizmów, klęsk, głodu i wojny. Chroń nas przed zalewem bezbożnictwa.

Sprowadź tych, którzy odeszli od Kościoła, wyjednaj nawrócenie grzesznikom. Przywiedź do Bożej owczarni, tych którzy nie poznali Chrystusa lub Go zwalczają.

Maryjo zawierzamy Ci nasze parafie, wszystkich duszpasterzy, osoby konsekrowane, tych wszystkich, którzy wejdą na drogę kapłaństwa i życia zakonnego. Wypraszaj nam liczne i święte powołania. Wyjednaj nam rzesze apostołów świeckich i spraw, aby coraz więcej ludzi czuło się odpowiedzialnymi za wiarę, Kościół i naszą Ojczyznę.

Umierającym wyjednaj łaskę pojednania z Bogiem. A zmarłym wyproś życie wieczne

Na progu Roku Wiary umacniaj nas mocno w wierze i daj nam siły do pokonywania zła.


Maryjo Wspomożycielko Wiernych chroń nas od niebezpieczeństw duszy i ciała i spraw, aby nasze miasto stało się rzeczywistym Królestwem Twojego Syna i Twoim. AMEN.

Rumia 12 października AD 2012